Projekt Edison 2019

Tento týden na naší škole probíhal už podruhé projekt Edison, který zprostředkovává mezinárodní studentská organizace AIESEC.

Letošní ročník byl opět velice vydařený. Přijelo k nám osm stážistů a stážistek. Z toho dva stážisté, jeden z Brazílie a druhý z Jordánu. Pak ještě šest stážistek – z Ruska, Ukrajiny, Číny, Indonésie, Turecka a Gruzie.

Opět jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o těchto zemích a zažili jsme nevídané věci. Letos jsme navíc měli i „global village“, kde nám stážisté dali ochutnat některá svá jídla. Mohli jsme zkusit jak slané, sladké, tak ostré jídlo.

Děti si užily spoustu zábavy, procvičily se v angličtině, zatancovaly si, zahrály si hry a našly si nové kamarády ze zahraničí.

Myslím, že cíl projektu byl splněn, a to že se naše děti naučí vnímat a přijímat jiné národy a kultury.

Závěrečné loučení

Kde je Pedro?

Snad si zapamatujeme aspoň SAMA SAMA.

Šeptanda v indonéštině

Ochutnávka jordánského jídla