Jak dědeček měnil…

V úterý dne 18. června se naše devátá třída ze Základní školky Maltézských rytířů vydala na výlet. První zastávka byla ve městě Buštěhrad.
Zde nám paní učitelka zadala pro všechny neznámou hru „Jak dědeček měnil, měnil, až vyměnil“. Pravidla této hry byla jednoduchá. Každá skupina po 3 – 4 dětech dostala jehlu, kterou měla vyměnit za něco jiného. Pouze zde byl zákaz vyměnit za peníze a živá stvoření – čehož někteří z nás litovali, protože měli možnost donést krásné kotě.

Když  jsme překonali počáteční ostych, s vervou jsme se vrhli do plnění úkolu.
Pojďme se podívat na skupinu, která si hru nejvíce užila.
Jehlu jsme vyměnili v okně za gumičky.
Za gumičky jsme před školkou dostali modrou propisku.
Propisku jsme vyměnili s nesmírně vstřícnou paní za kytici z její zahrádky.
Za kytici jsme dostali mušle z Itálie a 6 koláčů.
Za nic jsme dostali vonný polštářek.
Mušle, polštářek a koláče jsme vyměnili za vánoční ozdobu a 2 pirohy.
Pirohy jsme vyměnili za 2 nožičky klobásy.
Za klobásu jsme dostali nový modrý ručník od pana Veselého, který nám doporučil navštívit Infocentrum.
Tam jsme za zbylé koláče dostali tatranku, pitíčko a tyčinky a také domácí úkol celou naši hru zaznamenat.
Cestou k místu setkání se nám ještě podařilo vyměnit tyčinky za hygienické ubrousky.
Myslím, že si naše skupina hru nejvíce užila, přesto vyhrála skupina, která donesla funkční elektrickou vrtačku i s nabíječkou.
Děkujeme všem milým obyvatelům města Buštěhrad, kteří se s námi do hry zapojili.

Věci, které děti vyměnily.

Anežka K.