ZŠ Maltézských rytířů

Divadelní představení Babička

V pondělí 4. 11. celý 2. stupeň zhlédl představení v Městském divadle Kladno. Jednalo se o divadelní adaptaci nejoblíbenější české knihy – Babička.

Všichni jsem se ponořili do děje a do doby poloviny 19. století. Viděli jsme tradiční život na vesnici a také, jak si žilo panstvo. Lidé se snažili žít v souladu s přírodou a jejími pravidelnými obdobími. Moudrá babička promlouvala v mnoha příslovích a dobrým slovem pohladila každého, s kým se setkala. Viděli jsme, jaké trápení měla Viktorka a jak nešťastně to s ní skončilo. A také jsme obdivovali, jak Barunka měla babičku moc ráda a babička zase ji. Bylo pro nás nepředstavitelné, že se chodilo na vojnu na sedm let. To je příliš dlouhá doba. To je ovšem jen zlomek toho, co jsme viděli.

Každý si odnesl něco jiného a každého zaujalo něco jiného. I přesto, že tento příběh všichni (my už dospělejší) známe a myslíme, že na něj nemusíme chodit do divadla, zvažte to a jděte. Budete mít moc pěkný zážitek.