Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.

Už pátým rokem na naší škole působí lektor anglického jazyka pan Kittrell. Pod jeho vedením děti zpívají, hrají spousty her, učí se básničky a slovíčka. Přítomnost rodilého mluvčího dává dětem šanci získat přirozený vztah k cizímu jazyku. V písničkách a hrách je schováno množství slovíček a gramatických konstrukcí, které pak dětem pomáhají k dorozumívání se. Je úžasné, jak děti ztrácejí ostych z vyjadřování se v cizím jazyce a pana učitele bez rozpaků oslovují i během přestávek a snaží se mu sdělit, co prožily během víkendu nebo prázdnin. A co myslíte? Je těžké se omluvit v mateřštině, že jste něco zapomněli splnit či jen dodělat? Jestli je to těžké v mateřštině, co teprve v angličtině? A to naše děti zvládají bravurně. Samozřejmě není vždy snadné komunikovat v cizím jazyce. Ale těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Cvičištěm budiž dětem naše škola, bojištěm pak jakékoliv místo, kam je vítr zavane.