ZŠ Maltézských rytířů

Na film do Nafilmu

5. a 6. třída se jela podívat do pražského Národního filmového muzea Nafilm. Nachází se v centru Prahy v domě Mozarteum. Vybrali jsme si jeden z muzejních programů pro školy, který žáky aktivně zapojil do prohlídky. Doslova nás všechny „rozehrál“. Seznámili jsme se s filmem v předdigitální éře, sledovali makrokameru, která zachytila obyčejné věci z netradičních pohledů a hádali, co zrovna vidíme. Pomocí kliky jsme si promítli film přímo z filmového pásu, natočili si svůj krátký animovaný film. Pokoušeli jsme se na základě poslechu vyprávěného scénáře tvořit vlastní obrazovou představu. V malém zvukovém studiu jsme si ozvučili další film, zažili virtuální realitu a mnoho zajímavého jsme se přitom dozvěděli. Tato prohlídka nás natolik zaujala, že byla i o něco delší , než jsme plánovali. Proto se náš návrat do školy posunul, ale věřte nám: stálo to za to!