ZŠ Maltézských rytířů

Skřítci v 8. třídě

Žáci 8. třídy psali charakteristiku na téma Můj skřítek pro štěstí. Práce se jim moc povedly, a proto nabízím malou ochutnávku, abyste věděli, jakou mají ti naši osmáci fantazii.

Skřítek Radost má magické schopnosti a to, že lítá ve vzduchu, když je šťastný, což se skoro pořád. Umí vidět všem do hlavy, aby zjistil, kdo má jakou náladu. Jeho hlavní schopnost je ta, že umí udělat člověka šťastným.

Můj skřítek pro štěstí se jmenuje Věřím. Pomáhá mi, abych si více věřil. Je malý a nenápadný a má slabý hlas. Bydlí v mém pokoji přímo pod postelí. Seznámila mě s ním moje máma.

Můj skřítek pro štěstí se jmenuje Herbert. Vypadá spíš jako toast než jako skřítek. Je z tmavého chleba a po stranách jde vidět i jeho zlatavý sýr. Na jeho dokřupava opečeném obličeji můžeme vždy najít zářivý úsměv. Ovšem, když se naštve, zčerná, jako by byl spálený.

Objevil se ve skříni, jak se tam dostal, doposud nevím. Jmenuje se Leny.  Je velice milý, zábavný a kamarádský. Na mou rodinu je také hodný, ale nepřítel by se měl držet stranou. Do školy se mnou chodí, ale tajně. Velice se zajímá o koně, žvýkačky a různé druhy příšerek v knize na kresleném obrázku. Dokáže chodit po stěně jako pavouk, dokáže se zneviditelnit, a právě díky tomu, chodí se mnou tajně do školy.

Můj skřítek pro štěstí se jmenuje Míra a příjmením Gbelík. Míra má kamarádskou a rozdavačnou povahu. Ve vousech nosí taháky na všechno, od vtipů až po taháky na angličtinu. Umí ukrátit dlouhé chvíle různými kouzly, třeba zastavit čas nebo nechat mizet věci, což mi hodně často dělá. Vůbec se nebojí konverzovat s ostatními lidmi a pomáhá mi být viditelnější.

A jestli to není jen fantazie, budu si muset v hodinách angličtiny hlídat Míru Gbelíka a při svačině koukat na toast, zda to není náhodou Herbert. Skřítci Radost a Věřím, by s námi mohli být pořád, aby nám to učení šlo veseleji. A Leny? Žvýkačky nechávej doma:-).