Archiv štítku: 4. třída

Ocenění práce

Máme radost, že betlém malovaný Janem Zetkem dostal ocenění poroty ve výtvarné soutěži Vánoce očima dětí. Porota vybírala z 300 prací z ČR a Slovenska. Honzík si byl pro cenu v kostele Pražského Jezulátka v Praze.

Vyrábíme

Advent je pomalu tady a my malujeme, šijeme, vyrábíme. Aby měli naši blízcí radost z darované ruční práce. Něco  z toho jsme již prodávali na třídní schůzce. Ale máme ještě v plánu potěšit naše nejbližší dalšími výrobky.

Pravěk v muzeu

Sládečkovo muzeum pro nás připravilo program o pravěku. Žáci se nejdříve něco dozvěděli, a navíc se stali archeology a malíři nástěnných kreseb. Také se pokoušeli restaurovat repliku staré nádoby. Program nás bavil a mnozí prokázali své nemalé znalosti.

Sládečkovo muzeum

Čtvrťáci  se byli podívat na výstavu v muzeu. Nejdříve viděli expozici o netopýrech. Naše Rozárka nám udělala svou „přednášku“ o těchto létajících savcích a děti se na různé věci doptávaly. Mnohé zajímavosti jsme vyčetli z nástěnných tabulí. Poté nás paní…